Joss Stone-Angela

21. dubna 2011 v 11:41 |  Eragon
Svět černé hudby našel svou bílou královnu. Joss Stone oslovila obrovské množství posluchačů debutovým albem "The Soul Sessions" nahraným živě s ansámblem kdysi slavných miamských muzikantů. V době, kdy jednotlivé projekty vznikají celé měsíce pod drobnohledem marketingových pracovníků firem, jev takřka neuvěřitelný.

Joss Stone nadchla osobitým výrazem, unikátním hlasem i lehkostí svého projevu. Více než milion prodaných kusů z ní činí jednu z nejpopulárnějších zpěvaček současnosti. Zatímco debut byl rychle posbíranou kolekcí soulových standardů, na druhém album Mind, Body & Soul zpěvačka nabízí vlastní písně.

Joscelyn Eve Stoker se narodila 11. dubna 1987 v jihoanglickém Doveru. Změnila si jméno, aby si uchovala soukromí. V roce 1999 se dívala na telentovou soutěž BBC Junior Star for a Night, přihlásila se a vyhrála. Ve finále zazpívala hit Donny Summer On The Radio a Natural Woman od Arethy Frankli, kterou obdivuje. Její demo nahrávky se dostaly k producentovi Stevu Greenbergovi, ten najal soulovou hvězdu Betty Wright a Joss podepsala ve čtrnácti letech nahrávací smlouvu s americkým labelem S-Curve. A ve studiu na Floridě natočili její debut The Soul Session, který měl nebývalý úspěch. Album soulových coverů, kterého se prodalo více než dva miliony.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama